Jeśli masz dokument medyczny do przetłumaczenia, to powinieneś je zlecić profesjonalistą. W takim wypadku nie wystarczy jedynie sięgnąć po słownik i przetłumaczyć cały tekst. Nieznajomość kultury, a także języka sprawić może, że cały sens oryginały zostanie utracony w znacznym stopniu. Jeśli chodzi o tłumaczenia medyczne – Tłumaczenia GK, to niezwykle ważna jest precyzja. Nawet drobna pomyłka w przekładzie prowadzić może do poważnych problemów. Może nawet dojść do postawienia błędnej diagnozy, czy też podania pacjentowi leku niewłaściwego, czy też leku w niewłaściwej dawce. Gdy wchodzi w grę ludzkie życie, to konieczne jest tłumaczenie w pełni rzetelne.
Tylko profesjonaliści
Gdy mamy potrzebę przetłumaczenia ważnego dokumenty, to powinniśmy od razu się zwrócić do profesjonalnego dostawy. Na rynku znajdziemy tłumaczy pracujących jako freelancerzy (https://poradnikprzedsiebiorcy.pl/-freelancer-czym-sie-zajmuje-i-jak-nim-zostac). W takim wypadku powinniśmy jednak postawić na biura tłumaczeń, które to świadczą usługi w zakresie medycznych tłumaczeń. Dlaczego tak jest? Okazuje się, że tłumacz pracować może w jednej, czy też w kilku językowych kombinacjach. Jednak jego wszelkie możliwości są tak naprawdę ograniczone siłą rzeczy. Biuro tłumaczeń także współpracuje z naprawdę licznym zespołem tłumaczy, którzy to posługują się wieloma różnymi językami i to biegle. Im firma jest większa, tym mamy większe szanse na zaspokojenie kompleksowe potrzeb klienta. Jest to bardzo ważne, gdy konieczne jest przetłumaczenie wielu dokumentów, ponieważ na pewno większa firma jest w stanie przyjąć większe projekty, a także zrealizować je w znacznie krótszym terminie.
Nie każdy tłumacz jest tłumaczem medycznym
Musimy sobie zdawać sprawę, że nie każdy z tłumaczy oraz nie każde biuro tłumaczeń specjalizuje się w medycznym tłumaczeniu. Osoba, która się specjalizuje w medycznych tłumaczeniach rozumie, a do tego potrafi przetłumaczyć medyczne terminy, które to sprawiłyby tłumaczowi bez doświadczenia sporą trudność. Tłumacz musi móc się pochwalić wiedzą medyczną, a także znajomością dosyć specjalistycznej terminologii.
Najlepiej poszukajmy biura tłumaczeń, które w swojej ofercie ma tłumaczenia medyczne specjalistyczne. Później zróbmy rozeznanie, aby mieć większą pewność. Warto także zapytać, dla której organizacji z medycznej branży biuro wykonywało tłumaczenia, a nawet poprosić o podanie przykładów. Nie zaszkodzi upewnić się, że deklaracje biura nie tylko są pustymi słowami.
Różnice pomiędzy tłumaczeniami pisemnymi a ustnymi
Biuro tłumaczeń nie tylko powinno się specjalizować w rozumianych ogólnie tłumaczeniach medycznych, a do tego dysponować doświadczeniem w danym tematycznym obszarze, którego dany dokument dotyczy. Tłumaczenia z kardiologii różnią się od neurologicznych przekazów. Warto zatem konkretnego tłumacza zapytać, jaką gałęzią medycyny się zajmuje. A do tego dopytajmy o:
- doświadczenie biura,
- znajomość terminologii niezbędnej w językach nas interesujących.
Musimy także pamiętać o tym, że praca pisemnego tłumacza znacznie się różni od pracy ustnego tłumacza. Pisemny tłumacz wyróżnia się tłumaczeniem dokumentów oraz tekstów pisanych. Z kolei ustny tłumacz słucha wszelkich wypowiedzi, a później je przekłada na całkowicie inny język. Możemy używać języka migowego, czy też tłumaczenia na głos.
Tłumaczenia ustne wykonywać można na kilka sposobów. Może to być tłumaczenie symultaniczne, konsekutywnym, czy też w trybie szeptanym. Jak widać, możliwości jest wiele, a więc można wybierać w ofertach różnych biur. Grunt to wiedzieć, czego oczekujemy.